5 nejčastěji kladených otázek na téma: Covid-19

Jak často je potřebné používat dezinfekci rukou?

Neměli bychom zapomínat na pravidelné dezinfikování rukou a dodržování zakrývání úst. K tomu Vám nejelépe poslouží FFP2 a FFP3 repspirátory. Nejvhodnějšími prostředky jsou antibakteriální gely a mýdla, jejichž obsah alkoholu dosahuje alespoň 60 %. Pokud jste pouze doma a nechodíte nikam mimo, tak je zcela účinné a možné dbát na mytí rukou pomocí mýdla vody. Použití dezinfekčních gelů je doporučeno v cizím prostředí, například pokud jdete nakoupit, nebo jedete někam veřejnou dopravou. V dnešní době skoro každá budova či dopravní prostředek je obstarán dezinfekcí, ale vždy je nejlepší mít svou vlastní a co nejvíce se vyhýbat přímému dotyku.

Co dělat, pokud nám dezinfekce způsobuje suché ruce?

Ikdyž alkohol, který je obsažen v dezinfekčních gelech ničí bakterie a viry, tak také vysušuje lidskou pokožku, obzvláště když používáme dezinfekční gel vícekrát do dne. Abyste předešli vysušení rukou, je možné zakoupit dezinfekční gel s obsahem aloe vera. Aloe vera přirozeně zvlhčuje pokožku a tím pomáhá k regeneraci vysušené pokožky. 

Roušky nebo FFP2 a FFP3 respirátory?

Roušky chrání nositele jen částečně. Jsou vyrobeny z jemného materiálu, tudíž po krátké době vlhnou a neplní účel ochrany. Nevýhodou také je, že se nepřilnají na tvář, tudíž ochrana je neúčinná. Respirátory jsou obličejové polomasky, které slouží k ochraně dýchacích cest, tedy k zakrytí úst a nosu. Účinnost ochrany respirátorů se určuje podle filtrační třídy. FFP2 a FFP3 respirátory jsou nejefektivnější ochrana proti nakažení koronavirem Covid-19. FFP2 a FFP3 respirátory odfiltrují 95 a více % škodlivých částic a látek, bakterií a virů, které jsou obsaženy ve vzduchu. Výběr FFP2 a FFP3 respirátorů najdete na našem e-shopu.

Jak mohu přispět k ochraně svého zdraví v domácnosti?

Určitě hlavním tipem je dezinfikování povrchů, kterých se často dotýkáte. Nejčastěji se určitě dotýkáte svého mobilního telefonu, přes který se právě přesouvá nejvíce bakterií, jelikož si rukama potom třeba sáhnete na obličej. Skvělým nápadem je dezinfekce klik u dveří nebo volant u auta. U každého to je jinak, ale určitě dezinfekce povrchů napomáhá k lepší ochraně.

Je důvod se bát nakupování v supermarketech?

Zvýšenými místy nákazy koronavirem Covid-19 jsou určitě místa s větším množstvím lidí, jak jsou i supermarkety. Není se však čeho bát, pokud dodržujete řádné hygienické podmínky. Je chytré navštěvovat obchody v v méně vytíženou pracovní dobu, kdy se v obchodě na jednom místě nevyskytuje velké množství lidí. Nejjednodušší a doporučenou variantou je však nakupování online. Má to svou výhodu. Online nakoupíte ve kteroukoliv denní dobu, není potřeba používat dezinfekci či respirátor, tak je to pro Vás ještě příjemnější.

Write a comment

Your email address will not be published. All fields are required