> Rozhodnutí MZČR pro testování na Covid-19 - Rychlotest Korona
NOVINKA: Nový Antigenní TEST pro SAMOTESTOVÁNÍ. DOPRAVA ZDARMA od 1700 Kč

Naše testy jsou schváleny pro testování na Covid-19 a uvedeny na seznamu antigenních testů pro které Ministerstvo zdravotnictví vydalo výjimku podle §4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb.
Níže naleznete dokumenty od Ministerstva zdravotnictví, prokazující schválení našich antigenních testů:

Na tyto antigenní testy se také vztahuje proplácení příspěvku firmám od zdravotních pojišťoven. Ty budou poskytovat firmám finanční příspěvky, na 4 antigenní testy za kalendářní měsíc, ve výši maximálně 240 Kč včetně DPH.

Povinné testování antigenními testy se stalo pro firmy povinným od 3. března 2021. Kdy mělo testování probíhat ve firmách s 250 a více zaměstnanci. Od 5. března vláda oznámila, že povinné testování antigenními testy bude i ve firmách s 50 až 249 zaměstnanci.

Do 12. března měly být všechny firmy s více než 250 zaměstnanci otestovány.  Do 15. března se tak mělo učinit i u firem s 50 do 249 zaměstnanci.

Testování na Covid-19 ve firmách mělo probíhat antigenními testy, které byly zveřejněny Ministerstvem zdravotnictví na seznam testů. Které byly schváleny pro samotestování zaměstnanců. Jedná se o antigenní testy, které se testují ze vzorku slin, z výtěru z nosohltanu a některé i z krevního vzorku. Firmy předpokládají, že s vyšší poptávkou cena na trhu bude postupně klesat. Firmy tedy získají výhodné nabídky a budou mít také nárok na příspěvky od zdravotních pojišťoven ve výši až 240 Kč jedenkrát za měsíc.

Seznam antigenních testů na které Ministerstvo zdravotnictví vydalo výjimku najdete zde:

MZCR testování na Covid-19

Testování na Covid-19 nabytí platnosti

Antigenní testy na Covid-19 jsou od 24. února 2021 schváleny pro samotestování ve firmách, samotestování žáků ve školách, tak i v domácnostech. Původně byly různé druhy antigenních testů používány pouze zdravotníky, ale Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, že antigenní testy mohou být použity nejen právnickými osobami ale i fyzickými osobami za účelem zjištění nakažení novým koronavirem Covid-19. Antigenní testy mají snadnější používání než PCR testy. Antigenní test lze nakoupit v balíčku. Který obsahuje všechny potřebné nástroje k samotestování. Je možné zakoupit celé balení s 20 ks. Nebo individuálně zabalený antigenní test v hygienickém balení.

Samotestování lze provádět pomocí testování ze slin, z výtěru z nosohltanu nebo z krevního vzorku. Musíte věnovat pozornost tomu, pokud jste fyzická osoba provádějící samotestování v domácnosti a zjistíte, že jste pozitivní je vaší povinností vzdáleně kontaktovat vašeho praktického lékaře, který následně musí rozhodnout o potvrzení výsledku vašeho antigenního testu.

Product has been added to your cart